3 Ekim 2009 Cumartesi

Mutlu olun... Yalnız değilsiniz!!!

Gönüllüyüz hepimiz, birlikte elele, omuz omuza, sırt sırta...

Burada amaç destek, burada amaç paylaşmak, burada amaç biz yaptık, siz de yapabilirsinizi bir şekilde hissettirebilmek, anlatabilmek, aktarabilmek...

Mutlu olun, artık yalnız değilsiniz, çünkü biz varız. Pembe Güç ile yanınızdayız.

Pembe güç, meme kanseri ile yeni tanışmışların, tedavisi devam edenlerin, tedavisi tamamlanmış olanların, hasta yakını veya potansiyel sağlıklı, bilinçli tüm gönüllülerin birbirlerine destek, umut sevgi ve güç vermek üzere bir araya gelerek el ele, gönül gönüle olmak için başlattıkları bir oluşumdur.

Bu bilinçten yola çıkarak kurulan derneğimiz, bundan böyle meme kanseri hikayesi olan ve bu konudaki bilgi ve tecrübelerini paylaşmak isteyen amatör ruhlu ve gönüllü meme kanseri hastaları ve onların yakınlarına, destekçilerine kucak açacaktır.

Misyonumuz, öncelikle ve özellikle kendi yaşadıklarımızdan yola çıkarak meme kanserini tüm boyutları ile ele alarak, ulaşılabilecek maksimum sayıda kadına ulaşarak, erken teşhisin önemini kavratabilmek ve meme kanseri konusunda bilgilendirmek, bilinçlendirmek, ihtiyacı olanlara manevi anlamda destek olmaktır.

Vizyonumuz ise, bu konuda çalışan farklı grup ve organizasyonlarla bilgi paylaşımında bulunarak, derneğimizi güçlendirmek, amatör ruhumuzu yitirmeden, meme kanseri ile yeni tanışan kişilere manevi anlamda destek vermek, meme kanserinin erken teşhis ile ölümcül bir hastalık olmadığını anlatarak ülkemizde yapılan ve yapılacak olan tüm çalışmalara destek vermektir.

Gerek kültürel ve sosyo-ekonomik yapımızdan, gerekse toplum içinde tabu olan, yasak olan, konuşulması hoş karşılanmayan cinselliğin ve kadınlığın önemli bir simgesi olan memelerimize gereken önemi ve sevgiyi vermiyoruz, veremiyoruz. Hatta onların bir gün bir şekilde hastalanabileceklerini bile düşünemediğimizden doktora gitmiyoruz, kulaktan dolma bilgilerle hareket ederek, erken teşhis şansımızı azaltıyoruz.

Hanımlar, kadınlar, kızlar...

"Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı
" içinde bulunduğumuz bu tarihte gelin siz de aramıza katılın...
Erken teşhisin hayat kurtardığını gelin birlikte haykıralım...

Kaynak : www.anneyiz.biz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder